TITULINIS FORUMAS MŽ TAISYKLĖS RAAD TELEFONAI STRAIPSNIAI FOTO GALERIJA VIDEO GALERIJA PADĖKOS TRANSLATE
2024/04/16/ 23:16:40   
Navigacija
Klubo rekvizitai
Siuntimai
Web nuorodos
Duk
Paieška
Kontaktai
Žiniasklaidai
Reklama
Tinklapio administratoriai
Forumo temos
Naujausios temos
Nuo ko pradėti
Kur medzioti galima?
Matomumas ežeruose
Medžioklė Norvegijoje
Nesąmonės, bet juokinga!


Karščiausios temos
Kas čia brakonieriai?[2535]
Medžioklė Norvegijoje[2352]
Hidrokostiumai (ben...[2324]
Projektas įžuvink e...[1625]
Grįžau iš medžioklė...[1337]

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 5
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 1,676
Neaktyvūs nariai: 12
Naujausias narys: Beaver
Paskutiniai straipsniai
Kaip saugiai ir efek...
Šamas žiemą ir vasarą
Karpių medžioklė
"TAI YRA" vandens sk...
Palaukiminė meždioklė
Populiariausi straipsniai
Stacionari rūkykla
Povandeninė žūklė – ...
Gaminam rūkyklą
Povandeninė medžiokl...
Retos ir nykstančios...
Klubo rėmėjai
Profilis facebook'e
Reklama
Paskutiniai Komentarai
GintarasGVE
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?
Žiūrėti

GintarasGVE
12. Povandeninė žvejyba leidžiama Baltijos jūros priekrantėje, išskyrus rekreacines zonas.

Kas gali paaiškinti, kur prasideda ir kur baigiasi rekreacinė zona pajūryje?
Žiūrėti

legris
Gaila,kad tik dabar paskaiciau Sokiai pokiai
Žiūrėti

gasas
fantastika!
Žiūrėti

mb
Geras atidarymas! Sveikinimai Ploja
Žiūrėti

Richi
Gera !!!
Žiūrėti

Naujausi filmai
Spearfishing... [29/10-17]
Šamų medžiok... [19/02-15]
Šamų medžiok... [12/02-15]
Nardymas po ... [12/02-15]
Halibutų med... [12/02-15]
Spearfishing... [01/09-14]
Freedving Ai... [04/08-14]
Elektrėnų ma... [14/10-13]
TV laida "Ap... [01/07-13]
Baltuju Laka... [11/08-12]
Medžioti draudžiama
Vėgeles
gruodžio 15-sausio 15 d.,
lydekas
vasario 1-balandžio 20 d.,
sterkus
kovo 1-gegužės 20 d.,
kiršlius
kovo 1-gegužės 15 d.,
salačius
balandžio 1-gegužės 15 d.,
žiobrius
gegužės 15-birželio 15 d.,
otus
gegužės 1-liepos 31 d.,
upėtakius
spalio 1-gruodžio 31 d.,
sykus
spalio 1-gruodžio 31 d.

Medžioti galima čia...

Temos peržiūra
Klubas NERIAM 2007-2022 | Povandeninė žūklė - medžioklė | Bendros diskusijos, susijusios su povandenine žūkle
Puslapis 5 iš 22 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
tidass RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 3070
Vieta: Panevezys
Įstojęs: 23.10.08
Parašyta 2010/12/29/ 23:21:52
ErikaZ parašė:
dar vienas tidas atsirado Loughing out Loud vienam poste vienaip raso, kitam jau atvirksciai, kitam isvis spangsta. Svarbu maziau rasyk, o daugiau skaityk Oki poki

eeee!!!!! as cia vienas ir nepakartojamas.. comfort


Kiekvienas ginklas turi savo charakterį. Telieka padėti jam atsiskleisti.
SATAN RE: Tema naujokams
Narys

Varliukas


Nario avataras

Pranešimai: 81
Vieta: Varėna
Įstojęs: 04.12.10
Parašyta 2010/12/30/ 00:31:28
Ačiū,bet rytoj nelabai ir galiu nelabai ir noriu kolkas,bet kai įsigysiu ginkla,tai manau noras atsirashappy Ten alaus galima atsivežt?
Ne Tidai,nieks nesiruošia tavęs kartot,juolab kai Erikas tave taip apibūdinohappy


Pradžia yra pirmas žingsnis link pabaigos...
REKLAMA
13 RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 3295
Vieta: Kaunas
Įstojęs: 12.02.08
Parašyta 2010/12/30/ 15:58:49
SATAN parašė:
Ačiū,bet rytoj nelabai ir galiu nelabai ir noriu kolkas,bet kai įsigysiu ginkla,tai manau noras atsirashappy Ten alaus galima atsivežt?
Ne Tidai,nieks nesiruošia tavęs kartot,juolab kai Erikas tave taip apibūdinohappy

Nu kaip visadapissed, o taip norejau paziureti i ta satan, o gal sakau atvirksciai, NATAS rasantis biciukas muzikaieek. Atvaryk , buk vyras , duosim sautuva , nusausi koki taikiny, pasbusi su vyrais gal ir i ritma pataikysithumbs upSokiai pokiai As asmeniskai laukiueekeek


fishing,diving,spearfishing
Redaguotas 13 2010/12/30/ 15:59:41
SATAN RE: Tema naujokams
Narys

Varliukas


Nario avataras

Pranešimai: 81
Vieta: Varėna
Įstojęs: 04.12.10
Parašyta 2010/12/30/ 21:19:10
Tai kad aš ir esu vyras ir tikrai pažadu anksčiau ar vėliau pasirodyt.Drinks Cheers
Nusipirksiu povandeninį braunyką ir atvarysiu,nes be jo po vandeniu nebūsiu tikras vyras:D Kadangi nemažai aš šitą forumą skaičiau,susidarė labai geras įspūdis apie visus čia esančius aktyvistus,visi čia serga ta pačia neišgydoma potraukio vandeniui liga,visų diagnozė vienoda,todėl labai knieti susipažint:D
Smekliau,nelabai supratau ką tu turėjai omeny su tom NATOMhappy Su tuo natas rašančiu bičiuku muzikai tai beveik,taip dalinai,pataikeihappy


Pradžia yra pirmas žingsnis link pabaigos...
Redaguotas SATAN 2010/12/30/ 21:21:30
Rokas RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 2565
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 12.05.09
Parašyta 2010/12/30/ 22:53:20
suilkėmŠ = Šmėklius, NATAS = SATAN , dar naujokas nemoka atbuliniu plaukt Loughing out Loud
Ai, matosi, kad ledas visur - visi nardytojai į pievas nuėjo ant kranto sėdėdami secret
Bet šmėkla gerai skamba, kažkaip į SILKĘ panašiai...variantas! hilarious


kai žiūri atsimerk - teisingumas aklas...
SATAN RE: Tema naujokams
Narys

Varliukas


Nario avataras

Pranešimai: 81
Vieta: Varėna
Įstojęs: 04.12.10
Parašyta 2010/12/30/ 23:19:10
??? Loughing out Loud



Pradžia yra pirmas žingsnis link pabaigos...
Spearfisher RE: Tema naujokams
Super administratorius




Nario avataras

Pranešimai: 2372
Vieta: Vilnius - Aachen
Įstojęs: 01.12.07
Parašyta 2010/12/31/ 00:43:53
Jo..., kaip gi man patinka zmones, kurie daro isvadas, dar nepabandzius medzioti Yahoo Iskarto matosi, kad dar turesi nemazai suzinoti ir patirti kaip sakoma "ant savo kailio" Oki poki
Cia tik trumpai "prabegsiu" per tavo punktus:

SATAN parašė:
Susigalvojau tai ne šiaip iš oro,galiu argumentuot.
Visų pirma, arbaletas techniškai paprastesnis,nereikalauja kažkokios ypatingos priežiūros.
- taip, cia sutinku.
SATAN parašė:
Antra,taiklumas,manau komentuot nebereik.
- kaip tik reikia! Nes neaisku ka turi omeny: jeigu sakysi, kad arbaletai taiklesni, tada pabandyk tai kazkaip argumentuoti. Jeigu pradesi galvoti, logiskai mastyti, o dar geriau! turesi daugiau patirties, tada suprasi kad tai visai ne taip kaip tu galvojai no Dauguma taip galvoja vien del to, kad lygina ilga arbaleta su trumpu pneumatu razz
SATAN parašė:
Trečia,tylesnis darbas,nieks nepyška ir nepoška kaip pniaumate.
- ir vel neteisus no Kad taip garantuotai sneketi, turetum bent jau isgirsti keliu pneumatu ir arbaletu suvius vandenyje. Toli grazu ne visada taip, kaip sakai...
SATAN parašė:
Ketvirta,mano krašte ežerai su ,sakyčiau, netgi pavydėtinu matomumu,kadangi pradėsiu nert iškart kai 7mm kostiumas leis nesusalt,pavasarį matomumas dar geresnis,nesiveisia dumbliai taip.
- pavasari, kai nueina ledai, kai visas purvas su beganciu vandeniu bega tiesiai i ezerus, upes ir pan. buna geresnis matomumas? hmm! Sakau gi kad tau reikia panerti pirma Acius! Nebent tavo medziokles iskarto prasides nuo 8-10metru ir gyliau, bet nepyk, kazkaip nelabai tikiu eek
SATAN parašė:
Toliau minusai,kurie man neatrodo minusai:
Ilgis.Galiu garantuot,pradėsiu karjerą su 75cm arbaletu ir prie jo PRIPRASIU,netrugdis tie cm nei po žoles,nei kitur.Tiesiog bus atidirbtas reikalas ir viskas.
- nu cia be komentaru, tiesiog patirties neturejimas. Viena medziokle, kaip sakai, "po zoles" su 75 arbaletu ir tavo nuomone pasikeis hilarious
SATAN parašė:
Paskutinis argumentas.Arbaletas man yra TRUE.Na nemoku paaiškint,žvejyba,tas buvimas gamtoje,vanduo,man toli gražu nėra kažkoks šiaip hobi ar šiaip užsiėmimas,man asmeniškai tai yra labai dvasiškas dalykas,gal nepradėsiu aš čia pasakot apie savo žvejybos panetkes ir ritualus,tik galiu pasakyt,kad tai man reiškia daug,laikausi savo susikurtų taisyklių ir mano pažiūros gan pagoniškos.Taigi,pniaumatas man nelabai limpa,nes jis labai mechaniškas,šiuolaikinis.Man labiau patinka labiau tradiciškas būdas.Na čia labai labai panašiai kaip su žvejais muselininkais,pigiausia plūdine meškere ir slieku jie GARANTUOTAI pagautų daugiau upėtakių negu museline,bet jie vistiek braido po tą upę,mojuoja tais botagais,o gi nepatogu kaip,erdvės reik daug,o jos nėra,dar reik ir mokėt mojuot,masalus rei vietoj gamintis ir t.t.ir pan,manau iš šio lyrinio nukrypimo pagausit ką aš omeny turiu.
- o cia sutinku beveik 100%, nes cia PAGRINDINE priezastis, del ko zmones renkasi viena arba kita ginkla! Taip, jeigu tai "tavo", tau sis daikciukas "limpa" ir tau sunku isivaizduoti savo medziokles be jo, tada tu tiesiog privalai pirkti ji ir medzioti su jo. Bet jokiu budu nebandyk tai "pateisinti" neteisingu isvadu isvedziojimais thumbs down
SATAN parašė:
Iš mano kampo žiūrint,pniaumatas turi tik ilgio pranašumą
- Loughing out Loud veliau suzinosi, kad tas tavo "tik" tures dar ne viena pranasuma. Bet cia ne dabar, apie tai vel gi galesim padiskutuoti siek tiek veliau (nors pora meteliu intensyviu medziokliu)
Rokas RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 2565
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 12.05.09
Parašyta 2010/12/31/ 01:51:09
labai daug prirašei razz
bet po žoles su 75 įmanoma....aišku ta taip kaip su 50tuku ar ilgesniu rankena link vidurio, bet įmanoma, gera SATANui praktika bus landžiojant Oki pokiSokiai pokiai


kai žiūri atsimerk - teisingumas aklas...
Spearfisher RE: Tema naujokams
Super administratorius




Nario avataras

Pranešimai: 2372
Vieta: Vilnius - Aachen
Įstojęs: 01.12.07
Parašyta 2010/12/31/ 12:39:46
Na Rokai, pats supranti - zodi "imanoma" galima panauduoti daug kur. Ir su sakute sriuba suvalgyti imanoma ir su lazda drambli uzmusti ir dar daug ka imanoma gyvenime padaryti taip kaip neiprasta daryti. Bet kadangi temos pavadinimas "tema naujokams", tai skaitau butu neteisinga sakyti, kad po zoles, nendres ir pan. butu protinga medzioti su 75 arbaletu, kur rankena gale Loughing out Loud. Nebent paprasta medziokle labai jau nusibodo, ir ieskai kaip sau ja pasunkinti, iveikti ko daugiau sunkumu hilarious Jeigu kalbeti rimtai, tai su trumpesniu sautuvu (o dar geriau su rankena ne gale, o 2/3 ar per viduri) zolese ar nendrese, medziokle bus daug efektyvesne ir tokiu zodziu kurios reikia keisti garsu "pyp, pyp" kai prarasi eilini laimiki, bus daug maziau Oki poki
SATAN RE: Tema naujokams
Narys

Varliukas


Nario avataras

Pranešimai: 81
Vieta: Varėna
Įstojęs: 04.12.10
Parašyta 2010/12/31/ 18:11:21
Spearfisher,nereikia taip labai kategoriškai teistihappy Tuos punktus parašau tokius kaip aš dabar viską išsivaizduoju ir kodėl man atrodo tas geriau negu kitas.Nenoriu aš čia niekam nieko įrodinėt. Bet dėl pavasarinio vandens saidrumo gal netaip supratai,aš turiu omenį jau normalų įsivažiavusį pavasarį,kada jau ledai ir sniegas senai į nieką pavirtehappy
Na ir šiaip manau čia net kvaila įrodinėt kuris pranašesnis,jeigu būtų vienas geriausias,tai kitų nebebūtų.Čia taspats kaip ginčytis kas geriau,benzas ar dyzelishappy
Būtų įdomu po poros metų paskaityt ką aš čia svaigau ir pažiūrėt kaip viskas atrodo po praktikoshappy
Beje,jūs tik negalvokit,kad nenoriu pniaumato,vajėėė,dar ir kaip,tiesiog kaip nieks iš oro ir už dyką frankų nedalina,tai reikia rinktis kas išeina,šiu atveju kaip pirmam ginklui teikiu pirmenybę arbaletuihappy
Pamačiau aš kažkur kažkada kajuką,dar reportažą pažiūrėjau kačiubėjaus(jis ten tą meistrą kalbina) tai nu nx, tikrai TRUE ginklas ir TRUE pats meistras,tik kad kainuoja jis belekiek,ir siūstis dar reik...



Pradžia yra pirmas žingsnis link pabaigos...
KKK RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 5195
Vieta: Elektrenai
Įstojęs: 04.12.08
Parašyta 2010/12/31/ 19:41:15
SATAN, na as Spearfiseri pabandysiu apginteek Negalima lyginti arbaleto ir pniaumato. Kazkaip autobuso ir lektuvo niekas nebando lyginti, nors ir vieno ir kito tikslas tas patsthumbs up


777
Spearfisher RE: Tema naujokams
Super administratorius




Nario avataras

Pranešimai: 2372
Vieta: Vilnius - Aachen
Įstojęs: 01.12.07
Parašyta 2010/12/31/ 20:42:01
SATAN parašė:
Spearfisher,nereikia taip labai kategoriškai teistihappy


Kaip tik pradejau rasyti sitoje temoje, nes pamaciau kad tu kazkaip kategoriskai apie viska rasai Mirksiukas Dabar gi jau matau visai kita pasisakyma, nepanasu i pirma savo "kategoriskumu" Drinks Cheers

O del "Kayuko" irgi per daug nesuk galvos, manau greitu laiku galesim pasiulyti si ginkla is savo arsenalo (o gal net ir ne viena) uz puse kainos ir be jokiu siuntimu ar atvezimu geras
Tomasas RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 1313
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 01.08.10
Parašyta 2010/12/31/ 21:09:17
Nu kaš žinau, nuo arbaleto pradėti medžioti....Kvailys po žoles makaluotis, tik todėl kad neįperki kajuko? tai kad už arbeleto kainą normalų pneumatą gali nupirkti... man durnam arbaletas išvis atrodo ne Lietuvos sąlygom skirtas šautuvas...razz


eni vidi vici
Spearfisher RE: Tema naujokams
Super administratorius




Nario avataras

Pranešimai: 2372
Vieta: Vilnius - Aachen
Įstojęs: 01.12.07
Parašyta 2010/12/31/ 21:31:18
Na nebuciau as toks kategoriskas irgi Tomasas, bet ta mintis, kad siaip reiktu pradeti ne nuo arbaleto musu salygom tai tikrai teisinga thumbs up Prie arbaleto reiktu pereiti veliau o ne pradeti nuo jo wink , bet cia kaip ir sakiau kiekvieno asmeninis reikalas - svarbiausia kad ginklas butu "prie dusios", o toliau praktika viska parodys.
SATAN RE: Tema naujokams
Narys

Varliukas


Nario avataras

Pranešimai: 81
Vieta: Varėna
Įstojęs: 04.12.10
Parašyta 2011/01/01/ 15:09:48
Paskaičiavau,pasvarsčiau ir nusprendžiau,kad nors ir studentauju,bet man visiškai įmanoma iki sezono pradžios įsigyti ir arbaletą ir pniaumatąTaip!,juolab kai arbaletą gi ir naudotą galima pirkt.Dėl naudoto pniaumato labai abejoju,nes bijau nusipirkt jau pavargusį arba defektuotą ginklą,na nebent iš pažįstamo arba arba gerą vardą medžiotojų tarpe turinčio žmogaus.Šiaip ar taip man pačiam bus ramiau koks naujas mares sten ar pan... manau kad mano atveju bus pats išmintingiausias poelgis.
O kuris iš ginklų kasdienei medžioklei tinka geriau,tai čia tik mano asmeninis reikalas.Oki poki Ir be jokios abejonės pripažįstu,kad geriau turėt abu.


Pradžia yra pirmas žingsnis link pabaigos...
Redaguotas SATAN 2011/01/01/ 15:15:30
Tomasas RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 1313
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 01.08.10
Parašyta 2011/01/02/ 17:36:52
labai teisingai, o dar geriau 2 pneumatus ir 2 arbaletus razz
skirtingų firmų, galėsi įvertinti ir plačiau aprašyti...razz


eni vidi vici
SATAN RE: Tema naujokams
Narys

Varliukas


Nario avataras

Pranešimai: 81
Vieta: Varėna
Įstojęs: 04.12.10
Parašyta 2011/01/02/ 17:41:09
Gerai gerai,nereikia jau čiaSokiai pokiai




Pradžia yra pirmas žingsnis link pabaigos...
Vaidas RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Pranešimai: 1507
Vieta: Vilnius
Įstojęs: 06.11.08
Parašyta 2011/01/02/ 17:57:43
Neskubek ir busi pirmas, dabar tarp "seniu povandeninku" kazkas paslaptingo vyksta, visi pradeda ispardavinet savo sautuvus, pasiziurek www.spearfishing.lt ten kruva sautuvu isparduodama (beje yra ten ir kajukas), po to siame forume jau skelbimas yra, kad parduoda kajuka. Ar tik nebus tai kazkaip surista su broliu kostyginu, valeto savadarbiu sautuvu atsiradimu? wink beje ir pats viena meistra radau nebrangiai gaminanti sautuvus wink zodziu neskubek ir poros menesiu begyje nebrangiai nusipirksi nors ir panaudota, bet manau gerai priziureta, tvarkinga sautuva wink
KKK RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 5195
Vieta: Elektrenai
Įstojęs: 04.12.08
Parašyta 2011/01/02/ 18:03:44
vaidazk parašė:
Neskubek ir busi pirmas, dabar tarp "seniu povandeninku" kazkas paslaptingo vyksta, visi pradeda ispardavinet savo sautuvus, pasiziurek www.spearfishing.lt ten kruva sautuvu isparduodama (beje yra ten ir kajukas), po to siame forume jau skelbimas yra, kad parduoda kajuka. Ar tik nebus tai kazkaip surista su broliu kostyginu, valeto savadarbiu sautuvu atsiradimu? wink beje ir pats viena meistra radau nebrangiai gaminanti sautuvus wink zodziu neskubek ir poros menesiu begyje nebrangiai nusipirksi nors ir panaudota, bet manau gerai priziureta, tvarkinga sautuva wink

Gerai, laukiueek
Vaidai, apie situos kalbi?


777
KKK prisegtu paveiksliuku:


Redaguotas KKK 2011/01/02/ 23:07:44
KKK RE: Tema naujokams
Narys

Elitinis medžiotojas


Nario avataras

Pranešimai: 5195
Vieta: Elektrenai
Įstojęs: 04.12.08
Parašyta 2011/01/02/ 23:10:21
.


777
KKK prisegtu paveiksliuku:


Redaguotas KKK 2011/01/02/ 23:21:43
Puslapis 5 iš 22 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Peršokti į forumą:
Prisijungti
Nario vardas

Slaptažodis



Dar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Atsitikitinis vaizdelis


Povandeninės žūklės čempionatas 2011
Batimetriniai žemėlapiai
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

zebai11  
2022/07/07/ 17:25:51
kuršių mariose galima povandeninė žvejyba?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:55:55
12. Povandeninė žvejyba leidžiama Baltijos jūros priekrantėje, išskyrus rekreacines zonas. Kas gali paaiškinti, kur prasideda ir kur baigiasi rekreacinė zona pajūryje?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:54:08
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?

GintarasGVE  
2022/04/15/ 12:53:58
Gal kas radote galimybių užsiimti povandenine medžiokle vakarų lietuvos dalyje?

doncas  
2020/07/17/ 00:03:34
Sveiki. Gal kam didelės dėžės šaldytiems trofėjams, kas į Norgę važinėja. Polistirolas, išorė 118× 78× 78,5 cm. Sienelė 8 cm. Dangtis irgi 8 cm storio. Kaunas. 20 pinigų.

Rodyti daugiau pranešimu
Naujausios nuotraukos
Norvegija 2020
Norvegija 2020
Tema užrakinta.2020/11/03/ 08:48:21

Vienos Norvegijos istorija apie klubo išvyką
Vienos Norvegijos is...
Tema užrakinta.2019/10/24/ 00:08:00

Vienos Norvegijos istorija apie klubo išvyką
Vienos Norvegijos is...
Tema užrakinta.2019/10/24/ 00:07:07

Apklausa
Kaip dažnai medžiojate?

Kelis kartus per savaitę sezono metu

Kartą per savaitę sezono metu

Kartą per mėnesį sezono metu

Kartą, du sezono metu

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.

Rezultatai
Komentarai : 0
Apklausų archyvas
Lietuvos žemėlapis
Skaitliukas
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Google Analytics
Google +
„Povandeninė žūklė
© Povandeninės medžioklės klubas 2007-2022
Povandeninė žūklė - viskas apie tai!

Bet kokią informaciją kopijuoti yra griežtai draudžiama be administracijos sutikimo