TITULINIS FORUMAS MŽ TAISYKLĖS RAAD TELEFONAI STRAIPSNIAI FOTO GALERIJA VIDEO GALERIJA PADĖKOS TRANSLATE
2019/08/19/ 11:42:11   
Navigacija
Klubo rekvizitai
Siuntimai
Web nuorodos
Duk
Paieška
Kontaktai
Žiniasklaidai
Reklama
Tinklapio administratoriai
Forumo temos
Naujausios temos
slip tip antgalis strel...
pluduras Remora 35
pluduras Remora 35
pluduras Remora 35
medinis arbaletas blew-...


Karščiausios temos
Kas čia brakonieriai?[2533]
Medžioklė Norvegijoje[2346]
Hidrokostiumai (ben...[2324]
Projektas įžuvink e...[1625]
Grįžau iš medžioklė...[1337]

Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 4
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 1,667
Neaktyvūs nariai: 9
Naujausias narys: MantasK
Paskutiniai straipsniai
Kaip saugiai ir efek...
Šamas žiemą ir vasarą
Karpių medžioklė
"TAI YRA" vandens sk...
Palaukiminė meždioklė
Populiariausi straipsniai
Povandeninė žūklė – ...
Stacionari rūkykla
Gaminam rūkyklą
Povandeninė medžiokl...
Retos ir nykstančios...
Klubo rėmėjai
Profilis facebook'e
Reklama
Paskutiniai Komentarai
mb
Geras atidarymas! Sveikinimai Ploja
Žiūrėti

Richi
Gera !!!
Žiūrėti

alex
Superthumbs up
Žiūrėti

Cirkulas
Nerealiai! Pirma vieta
Žiūrėti

Cirkulas
Nesiseke mums su sia kelione, likus porai dienu teko atsaukti rezervacija del oro, ten siautejo audra ta savaite, tai nusprendeme atideti pavasariui.
Žiūrėti

mb
Ar isneret chebra?!
Žiūrėti

Naujausi filmai
Spearfishing... [29/10-17]
Šamų medžiok... [19/02-15]
Šamų medžiok... [12/02-15]
Nardymas po ... [12/02-15]
Halibutų med... [12/02-15]
Spearfishing... [01/09-14]
Freedving Ai... [04/08-14]
Elektrėnų ma... [14/10-13]
TV laida "Ap... [01/07-13]
Baltuju Laka... [11/08-12]
Medžioti draudžiama
Vėgeles
gruodžio 15-sausio 15 d.,
lydekas
vasario 1-balandžio 20 d.,
sterkus
kovo 1-gegužės 20 d.,
kiršlius
kovo 1-gegužės 15 d.,
salačius
balandžio 1-gegužės 15 d.,
žiobrius
gegužės 15-birželio 15 d.,
otus
gegužės 1-liepos 31 d.,
upėtakius
spalio 1-gruodžio 31 d.,
sykus
spalio 1-gruodžio 31 d.

Medžioti galima čia...

Projektas įžuvink ežerą!
Įžuvinimo akcija „Alaušas 2009“


Šių metų pavasarį organizuojama įžuvinimo akcija „Alaušas 2009“. Šis valstybinės reikšmės Alaušo ežeras bus žuvinamas unguriais. Klubas „NERIAM“ gavo visus reikiamus dokumentus, kad ši akcija vyktų. Todėl norime trumpai pristatyti Jums šią idėją, jos liekamą vertę ir naudą.

Daugelis iš mūsų povandeninės medžioklės atstovų yra ir žvejai, kurie priklauso įvairiems klubams, dalyvauja įvairioje veikloje, diskutuoja internetiniuose forumuose ir t.t. Paskutiniu metu įvairiuose internetiniuose forumuose galima įžvelgti labai ryškų piliečių rūpestį gamta ir didelį susirūpinimą klausimu - „Kas bus su Lietuvos ežerais po 15-20 metų?“. Tuos pačius klausimus, iš tiesų, uždavinėjame kiekvienas sau. Nenorėtume labai plačiai nagrinėti Lietuvos valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centro praėjusių kelių metų darbo vaisių rezultatų, nes mes neturim atitinkamos kompetencijos, tačiau nuomonę turime kiekvienas, kad Lietuvos vidaus vandenys yra žuvinami per menkai, todėl žuvų išteklius kasmet mažėja. Todėl natūraliai kyla tas pats klausimas - „Kas bus su Lietuvos ežerais po 15-20 metų?“. Būtent šis klausimas ir paskatino mus prisiimti dalį atsakomybės ir norą nors šiek tiek prisidėti prie žuvų ištekliaus atkūrimo ir taip „užkrėsti“ mūsų visuomenę gerumu ir bet kuriam norinčiam prie to prisidėti – kviečiame Jus sudalyvauti šioje akcijoje „Alaušas 2009“.

Alaušas 1054 ha ežeras, telkšantis Utenos rajone, Lietuvoje. Pagal dydį Alaušo ežeras dešimtas respublikoje. Alaušo gylis siekia net 42 m. Ežere yra 2 salos, kurių bendras plotas 5,3 ha. Ežero ilgis – 5 km, vidutinis plotis – 2,2 km, kranto linijos ilgis – 22 km. Dugnas duobėtas, atabrade ir seklumose smėlėtas. Ežerą maitina palyginti nedidelis baseinas (52 km²), todėl vandens lygis svyruoja neženkliai – apie 30–40 cm per metus, o vandens skaidrumas vasarą siekia 4–6 m. Ežere yra daug rūšių žuvų: seliavos, lydekos, unguriai, karšiai, kuojos, karosai, aukšlės, raudės, ešeriai, pūgžliai, kirtikliai bei kitos.
Alaušo ežeras yra pasirinktas neatsitiktinai, nes jis yra valstybinės reikšmės, kuris yra visų mūsų nuosavybė, kuriame kiekvienas galime atvykti vasarą pailsėti, pažvejoti, taip pat šiame ežere yra galima ir povandeninė žūklė. Šis ežeras niekada nebus atiduotas į privačias rankas, todėl mes, kurie poilsiaujame prie šio ežero, esame atsakingi dėl to, ką mes iš jo paimame ir ką mes jam atiduodame! Deja, kaip parodo statistika, mes iš šio nuostabaus ežero daugiau paimame nei atiduodame...

Pabandėme pasidomėti, kaip šis ežeras buvo žuvinamas nuo 2000 metų. Per beveik 10 metų šis ežeras buvo žuvinamas vieną vienintelį kartą, t.y. 2008 metais į šį ežerą buvo suleista 1 000 000 vnt. lydekų lervučių.

Jei atkreipėte dėmesį į praėjusių metų Alaušo ežero įžuvinimą, tai per visus 10 metų šis ežeras nebuvo žuvintas unguriais.
Ungurys (lot. Anguilla anguilla, angl. European eel, vok. Europäischer Aal) - ungurinių (Anguillidae) šeimos žuvis. Galva maža. Akys nedidelės, išsidėsčiusios virš žiočių kampų. Nugara tamsi, pilvas gelsvas ar baltas. Oda stora, gleivėta. Kūnas iki 1,2 m ilgio, svoris 3,5-4,0 kg. Ungurių lervos anksčiau buvo laikomos atskira žuvų rūšimi Leptocephalus brevirostris. Jos Golfo srovės nešamos į šiaurės rytus. Trečiųjų gyvenimo metų rudenį lervos pasiekia Europos pakrantes. Čia užauga iki 6-7 cm ilgio unguriukai. Jie kyla upėmis ir pasiekia ežerus. Čia jų kūnas tampa gelsvas. Užaugę, sidabrinės spalvos unguriai migruoja atgal į jūrą. Neršia tik kartą per gyvenimą, po to žūva.
Ungurio veisimąsis paaiškėjo tik XX a. pradžioje. Pavasarį arba rudenį, kai vanduo upėse pakilęs, suaugę unguriai keliauja neršti į jūras. Veisiasi vakarinėje Atlanto vandenyno dalyje - Sargaso jūros gelmėse.

Deja, Lietuva yra labai ribotos teritorijos šalis ir ungurys Lietuvoje natūraliu būdu veistis negali. Nėra praktiškai nei vieno ežero, iš kurio sulaukęs brandaus amžiaus ungurys gali nuplaukti į Atlanto vandenyną, Sargaso jūrą, ten isneršti, o su šiltąja Golfo srove ungurio mailiukas patektų atgal į Lietuvos ežerus. Labai gaila, bet tai yra visiškai neįmanoma, nes ungurys turėtų įveikti labai dideles kliūtis, kad tik patektų į atvirą vandenyną, praktiškai kiekviena Lietuvos upė šiai žuviai yra neįveikiama vien tik dėl pastatytų ir veikiančių hidroeletrinių. Unguriui ši kliūtis yra neįveikiama ir labai dažnai ungurys ten ir žūna.
Todėl vienintelė galimybė išsaugoti šią nepaprasta gražią, savitą ir retą žuvį yra žmonių pagalba. Tik atkurdami šios žuvies išteklius, galime tikėtis, kad ir mūsų vaikai ar proanūkiai galės pažinti šią žuvį, jai natūralioje aplinkoje, o ne Raudonojoje knygoje.
Būtent matydami, kada paskutinį kartą šis ežeras buvo žuvintas unguriais ir žinodami, kad natūraliu būdu jie veistis negali – nusprendėme suorganizuoti šią akciją. Tuo labiau, kad ungurys turės didesnę išliekamą vertę nei kitos rūšies žuvys. Jei kiekvienas mes prisiimsim dalį atsakomybės ir kiekvienam mums atsirastų noras paremti šią idėją nors 10, 20 ar 50 lt suma – galėsime drąsiai sau pasakyti, kad aš ne tik paimu iš mūsų nuostabios gamtos, bet kažką ir atiduodu jai...

Kaip viskas vyks?
Pats įžuvinimo procesas vyks šių metų pavasario pabaigoje. Iki tol visą laiką, iki 2009 gegužės mėnesio 15 dienos, bus galima pervesti norimus paaukoti pinigus į žemiau pateiktą sąskaitą. Pasibaigus šiai akcijai, už visas gautas lėšas nupirksime ungurio lervučių ir visas suleisime į Alaušo ežerą. Tikslią datą, kada kartu su Aplinkos apsaugos Utenos skyriaus inpektoriumi suleisim ungurio lervutes, pakelbsime vėliau. Visi norintys galės dalyvauti šiame procese.


Klubo prezidentas Dainius Kublickas
Povandeninės medžioklės klubas NERIAM

Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Atsitikitinis vaizdelis
Ilgis8
Ilgis8
Ežerų planai
Batimetriniai žemėlapiai
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

slezutis  
2019/07/09/ 06:14:01
Sveiki.gal galetumet patarti kiek reik pilti ml silikoninio tepalo i 50 dydzio sautuva?

zilviss  
2019/03/11/ 12:52:45
Buskit kolegos is ziemos miego

Justinass  
2018/12/06/ 17:53:15
Sveiki. Gal norit parduoti pelekus? Ar mentis? Stiklo audinys, karbonas tinka.

Jonas Jomantas  
2018/08/31/ 11:58:43
Sveiki gal galit parašyt man asmenine zinute kas naudojate rusiskus povandeninius pneumatus idomi nuomone ar apsimoka pirkti . Uz 30€ vienas labai panasus i vlanik tipo su priekiniu streles paleidi

Orintas  
2018/08/19/ 02:01:28
Sama

Rodyti daugiau pranešimu
Naujausios nuotraukos
Atidarymas 04.2019
Atidarymas 04.2019
2019/05/08/ 17:53:26

Penktadienio akistata
Penktadienio akistata
2018/09/12/ 22:05:39

Andzejaus monstras!
Andzejaus monstras!
2018/08/28/ 22:09:20

Apklausa
Kaip dažnai medžiojate?

Kelis kartus per savaitę sezono metu

Kartą per savaitę sezono metu

Kartą per mėnesį sezono metu

Kartą, du sezono metu

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.

Rezultatai
Komentarai : 0
Apklausų archyvas
Lietuvos žemėlapis
Skaitliukas
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Google Analytics
Google +
„Povandeninė žūklė
© Povandeninės medžioklės klubas 2007-2019
Povandeninė žūklė - viskas apie tai!

Bet kokią informaciją kopijuoti yra griežtai draudžiama be administracijos sutikimo