SUUNTO D4 arba MITAS SUGRIAUTAS
Parašyta Cirkulas 2011/04/25/ 23:45:35
Sveiki, per tą laiką, kol naudoju savo SUUNTO D4 (įsigijau, kai tik pasirodė), prisiklausiau nemažai "legendų" apie labai sudėtingą baterijų keitimo procedūrą. Visi pardavėjai tikino, kad pakeisti elementą D4-am galima tik specializuotam servise ir jokių kitų išeičių nėra. Šį kartą keičiau elementą jau antrą kartą. Nors jau ir anksčiau sakiau, kad jokių sunkumų ten nėra, bet vis tiek atsirasdavo žmonių, kurie nenorėjo pirkti naujo daikto bijodami, kad paskui turės problemų su elementų keitimu (iš dalies galima suprasti, nes už pakeitimą "specializuotam servise" prašė tikrai nemažai). Iš kitos pusės tie, kas nupirko savo laiku, greitai irgi turės keisti elementus. Todėl šį kartą nusprendžiau parašyti tokį trumpą straipsniuką, kurį pavadinau: "SUUNTO D4 arba MITAS SUGRIAUTAS".
Jums prireiks:

1. Kompiuteris SUUNTO D4





2. Naujas elementas. Mano atveju DURACELL. Atkreipkit dėmesį į tai, kad ant dangtelio parašytas elemento modelis, kurį ir reiktų pirkti. Mūsų atveju tai visada bus CR2450 modelis. Kai keičiau pirmą kartą, elemento ieškojau Vilniuje. Dažniausiai parduotuvėje galėjo pasiūlyti neaiškios firmos ir už nelabai protingus pinigus. Nežinau, ar pasikeitė kas dabar, bet šį kartą pirkau „e-bayjuje“ už juokingus pinigus - kokybišką Duracell bateriją už 1,5 Eu be jokių atsiuntimo mokesčių.



3. Paprastas kryžminis atsuktuvas.



Toliau viskas labai paprasta:
1. Atsukam vieną varžtelį



2. Atsukam kitą



3. Nuimam dangtelį



4. Po dangteliu rasim tokį guminį įdėklą, į kurį įdėta baterija.



5. Išimam seną elementą



6. Ant dangtelio rasim O-RING'ą.



7. Jį atsargiai išimam



8. Ir sutepam silikonu. Geriau, kad silikonas būtų neskiestas. Savo laiku "Diugonyje" nupirkau šį silikoną. Likau LABAI patenkintas! Labai gerai tinka visų O-RING'ų sutepimui - net ir po ilgo naudojimo, kai išrenki, pavyzdžiui, prožektorių, jis nenusiplauna ir lieka ant suteptų dalių, kas garantuoja, kad vanduo nepateks į vidų. Kainuoja nebrangiai ir kiekis toks, kad užteks, jeigu ne visam gyvenimui, tai tikrai labai ilgam.



9. Išimam iš įpakavimo naują elementą



10. Įdedam jį į gumini įdėkliuką (minusas į apačią)





11. Įstatom guminį įdėkliuką su baterija į savo vietą (suklysti ten neįmanoma, nes trys skylutes ant įdėkliuko turi sutapti su trim kontaktais D4-am)



12. Dabar ta "sunkiausia" sukinkymo dalis, dėl kurios gąsdina pardavėjai. Visa esmė tame, kad viduje, kai uždarysit dangtelį, slėgis būtų mažesnis negu išorėje. Kaip pavyzdį paimkit paprastą "bambalį" nuo limonado ar kokio alaus, pripilkite iki pusės karšto vandens ir duokit tam vandeniui ataušti. Greitai pamatysit, kaip plastikinis bambalis susispaudė dėl slėgio skirtumo, o jeigu po truputį atsukinėsit dangtelį, tai ir išgirsit, kaip oras patenka į vidų. Taigi du variantai, kaip tai padaryti namų sąlygom:
a. Dedam laikrodį ir dangtelį ant radiatoriaus.
b. Paimam feną ir pašildom laikrodį ir dangtelį.
Pirmą kartą aš dariau taip, kaip aprašyta "a" variante, šį kartą - su fenu.



13. Kol dar viskas karšta, dedam dangtelį į savo vietą, prispaudžiam ir užsukam varžtelius tolygiai: sukdami tai vieną tai kitą.





Štai ir viskas! Kai oras laikrodžio viduje atauš, slėgis kris ir tuo pačiu "prisiurbs" dangtelį. Tikriausiai paskutinis punktas iš viso nėra būtinas, bet blogiau nuo to tikrai nebus.

Taigi - MITAS SUGRIAUTAS!!!



Straipsnio autorius
Spearfisher