Respublikinės povandeninės medžioklės varžybos Neriam taurė 2010
Parašyta Cirkulas 2010/06/28/ 20:15:49
Respublikinės povandeninės medžioklės varžybos Neriam taurė 2010

Varžybos įvyko! Šeštadienio rytą jau buriavosi prie registracijos staliuko lygiai 40 dalyvių. Taip pat sulaukėme svečių iš Latvijos. Visi dalyviai nekantravo išsiaiškinti, kas yra geriausias ir bus apdovanotas puikiomis varžybų rėmėjų dovanomis.
Kaip sekėsi varžybos, kas varžybų nugalėtojas?

Skaitykite daugiau
Išplėstos naujienos
Varžybos kaip ir įprastai vyko dvi dienas, per kurias dalyviai varžėsi dėl pagrindinio prizo „Neriam taurės 2010” ir, aišku, rėmėjų įsteigtų prizų, kurių vertė siekė 3000 lt. Dalyvių registracijos pabaigoje jau buvo žinomas dalyvių skaičius – lygiai 40. Dalyviai atvyko iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų. Taip pat sulaukėme ir svečių iš Latvijos. 4 dalyviai iš Latvijos stojo prie lietuvaičių pulko ir laukė starto laiko.

Tokių varžybų metu visada skiriama labai daug dėmesio saugumui: tiek krante, tiek vandenyje, todėl prieš startą pravedamas instruktažas, primenamos taisykės, patikrinima, ar dalyviai su savimi turi būtinus dalykus varžyboms: peilis ir plūduras. Po instruktažo visi dalyviai paskirstomi į tris sektorius, startas – varžybos prasideda.

Vandenyje gali dalyviai būti savo nuožiūra, bet ne ilgiau nei numato varžybų taisyklės. Paprastai dalyviai išbūna visą laiką 5 ar 6 valandas. Besibaigiant laikui visi dalyviai skuba laiku grįžti į krantą ir užsiregistruoti pas teisėjus, tuo pačiu atiduoti sumedžiotą laimikį. Beje, apie laimikį – jo per abi dienas buvo sumedžiota nemažai, aišku, buvo dalyvių, kurie pasibaigus varžyboms neturėjo įskaitinės žuvies, kadangi tokių varžybų metu žuvis turi tam tikrus dydžių standartus ir kiekius. Jų stengiasi laikytis kiekvienas dalyvis, kadangi teisėjai už kiekvieną neįskaitinę žuvį skiria baudos taškus, o tai gali įtakoti varžybų dalyvių rezultatus.

Taigi praleidę pirmą dieną vandenyje po 5-6 valandas dalyviai, atidavę sumedžiotą laimikį teisėjams, laukė žuvies svėrimo. Svėrimo laukiama visada su nekantrumu, nes dažniausiai iki galo niekada neaišku, kas ką sumedžiojo. Teisėjai ima žuvį ir sveria, žuvies svorį gramais verčia į taškus. Pagal varžybų taisykles 1 g – 1 taškas. Paaiškėjo, kad tik 17 dalyvių džiaugėsi laimikiu. Kiti dalyviai, deja, pirmą dieną išlipo be laimikio. Svėrimo metu įtampa auga mat aiškėja ir trys dalyviai, kurie išsiveržė į priekį. Tai Vitalijus Murnevas su 5500 taškų, Vitalijus Kasputis su 4940 taškų ir Tomas Čiulkinys su 4840 taškų. Viskas – pirmos dienos rezultatai aiškūs, toliau linksmybės, vakaro žaidimai ir medžiotojų diskusijos nuo medžioklės laimikių iki merginų.

Taip dalyviai ieškojo savo laimikio dvi dienas. Sekančią dieną, grįžus visiems dalyviams pasveriama žuvis, susumuojami abiejų dienų rezultatai ir prasideda apdovanojimai.

Taigi po dviejų dienų sunkios medžioklės varžybų prizininkais tapo:

I vieta Tomas Čiulkinys (Lietuva) 7320 taškų.
II vieta Vitalijus Kasputis (Lietuva) 5660 taškų.
III vieta Eduards Saveljevs (Latvija) 5500 taškų.

Taip pat Vitalijus Kasputis buvo apdovanotas ir dar už didžiausią laimikį – lydeką 4.2 kg.Padėka rėmėjams:
Varžybų organizatoriai, o taip pat ir visi dalyviai dėkingi šių varžybų rėmėjams: X-PRO, DIUGONIS, RYKLIUKAS, EURO ATLETAS, DEEP STAR. Jų dėka prizinis fondas siekė 3000 lt.

Visiems rėmėjams klubas Neriam skiria padėkos raštus, kuriuos artimiausiu metu pristatysime į parduotuves.

Padėka dalyviams:
Žinoma, panašios varžybos negali vykti be visų Jūsų, dalyvių. Sulaukėme Jūsų iš visos Lietuvos, tikimės, kad ateityje visada bus malonu atvykti į klubo renginius ar varžybas.


FOTO galerija

Forumas, varžybų protokolas

Iki sekančių varžybų!